Grécko 2018 – Deň 8

Miloš si vynútil (alebo vyprosil) ešte jednu zastávku na Lefkade – Milos beach. Potom už šup naspäť do pevninského Grécka a už z neho opäť preč. Dnes teda najprv oddych a potom cestovanie na druhý ostrov v našich plánoch – Korfu.

Deň 8 – 28.8.2018

Dnes máme na našej pomery skoré ranné vstávanie. Hodiny ukazujú ešte len 7:20, ale keďže dnes musíme okrem raňajok aj zbaliť stan a skúsiť vysušiť stoličky, tak sme sa rozhodli si takto radikálne privstať. Čo sa ukázalo ako správne rozhodnutie, pretože presne o 10 už opúšťame kemp a cestujeme za dnešným cieľom – Milos beach, ktorá je zároveň náš posledný cieľ na ostrove Lefkada. Vybrali sme ju preto, lebo .. no proste si prečítajte ešte raz mená našej 9-člennej partie a hneď zistíte. Táto pláž sa nachádza na severo-východe ostrova a cestou k nej obchádzame centrum nejaké mestečka, kde je fakt veľmi veľká tlačenica áut. My však pokračujeme ešte nejaký ten kilometer k nášmu cieľu. Pred posledným kopcom zastavujeme a ja sa vydávam na prieskum cesty, lebo sa nám to nejako nepozdáva. Zisťujem, že naše pocity boli správne táto cesta nikam nevedie, musíme sa vrátiť naspäť do mestečka a odtiaľ pešo cez kopec. Vraciame sa teda naspäť do mora osobných automobilov, hľadáme voľné miesto a parkujeme. Nachádzame sa asi 15 minút pešo od centra, balíme veci potrebné na kúpanie a odchádzame na menšiu turistiku smer Milos beach. Do centra už teda prichádzame pešo a odbočujeme smer pláž, cesta začína pomaly stúpať, samé schody, následne už pokračuje len lesná cestička s kríkmi a stromami. Postupujeme vo vláčiku ľudí, hneď pred nami idú naši západní susedia z Českej republiky. Prichádzame na vrchol stúpania unavení ako po ťažkom výstupe, pretože miestne teploty fakt nie sú na takúto záťaž vhodné. Pri pohľade pod seba sa nám už ale ukazuje úsmev na tvári, pretože konečne vidíme tam niekde dole Milošovu pláž. Začíname zostup k pláži, ktorý je náročný podobne ako výstup, pretože šľapky nie sú úplne top turistická obuv. Pomaly prichádzame k pláži, ktorá je tvorená, rovnako ako Porto Katsiki, malými kamienkami. Tvoríme základňu na pláži a utekáme do mora. Všetci sa opäť bláznime ako malé deti. Vonku je fakt teplo, ale Mareka, Lenku a Miloša už more omrzelo a išli si ľahnúť na pláž. Pri pohľade na Lenku, ktorá sa pred slnkom bránila uterákom, to už pani opaľujúcej sa pred ňou nedalo a prišla sa opýtať, či nechce požičať slnečník. Lenka slušne odmietla a Miloš je nadšený, že ešte stále existujú dobrí ľudia.

Turistika na Milos Beach
Milos Beach
Tu sa tvoril tento článok

O 14tej velíme k odchodu z pláže, pretože dnes nás čaká ešte cestovanie. Chystáme sa opustiť Lefkadu a vydať sa 120 kilometrov na sever do mesta Igoumenitsa, odkiaľ nám ide trajekt na Korfu. Tento ostrov je posledným cieľom nášho roadtripu po Grécku. Korfu patrí podobne ako Lefkada medzi Iónske ostrovy, nachádza sa na severe Grécka, až pri Albánsku. Rozlohou aj počtom obyvateľov je väčší ako Lefkada, hlavné mesto sa nazýva Kerkyra a má približne 40 000 obyvateľov. Korfu je známe najmä vďaka cestovnému ruchu, počas leta ho vyhľadávajú najmä mladí ľudia pre zábavu. Tesne pred 3 poobede opúšťame Lefkadu a pár minút po 5 už parkujeme na trajekte smer Korfu – Kerkyra. Plavba trvá približne 90 minút.

Opúštame prístav – smerujeme na Korfu
Na trajekte

O 18:48 si naozaj môžeme povedať: Sme na Korfu! Urbik ide po auto, ostatní čakáme hneď pred trajektom a predvádzame najrýchlejšie nastúpenie do auta v histórii, ľudia v okolí len nechápavo krútia hlavami, čo práve videli. Ako kemp sme si zvolili Karda Beach Camping na západe ostrova, kde by mal byť rušnejší nočný život. Po ceste sa ešte zastavujeme v Lidl-y a nakupuje zásoby na najbližšie dni. O hodinku sme už v kempe, takto na konci augusta je tu už málo ľudí a tak nám na recepcii hovoria, že si môžeme kľudne obsadiť aj 2 miesta. Flek číslo 1 nechávame teda pre dodávku a flek číslo 2 bude slúžiť ako jedáleň a nocľaháreň. Prebieha organizované vybaľovanie, varenie a umývanie.   

Prvé pohľady na Korfu
Večera

O 22:00 už sedíme v kruhu a začíname posedenie, večierku sme si stanovili na polnoc. O pol 1 ráno, 30 minút po večierke, sa teda delíme na dve skupiny. Ja, Juro, Miloš a Marco vyrážame do baru, zvyšok vyráža spať. Myšlienkami sme už všetci štyria na poriadnej párty. Prechádzame celú ľavú stranu pláže a nikde skoro nikoho, nechápavo krútime hlavami, veď tu mali byť samé párty. Vraciame sa pomaly naspäť a sadáme do jedného, teda jediného otvoreného, baru ku tým pár ľuďom, čo sa nudia obdobne ako my. Miloš si v bare vyhliadol 2 baby (on ich pomenoval rakety) a už pár minút na ne ukazuje rukou, že tie ide zbaliť , len hľadá parťáka, že dvaja na dve. Pre upresnenie, dievčatá, ktoré spomínam sedia ani nie 5 metrov od Miloša a on na ne ešte stále ukazuje. Po chvíli vyriešia Milošove problémy a odchádzajú inam, my utešujeme Miloša, že to bolo kvôli tomu, že ho chceli obidve a nevedeli sa dohodnúť, ktorá vyhrá. Objednávame si teda pivo a náš dnešný partymuž a zároveň ten, čo platí, Miloš, nás volá na parket. Nejakým zázrakom sa mu podarilo presvedčiť Marca a už teda vymetajú parket spolu, doslova spolu. Po chvíli to vzdávajú a idú na bar, objednávajú si Long Island, potom ďalší. Jeden za 8 eur, no nekúp to, Miloš rozradostený touto akože prijateľnou cenou, rozlieva jeden drink po stole. Marco s Milošom si dávajú ešte jeden spoločný taneček, ja s Jurom to už balíme a ideme do kempu. Po chvíli sa už vracajú aj oni dvaja, už z diaľky počuť ich debatu, že si nie sú istí, či našli správny kemp. Pomaly si všetci ľaháme a ideme spať. No dobre, tak ešte nie …. Za prvé zisťujeme, že platil Marco a nie Miloš, nevadí ráno mu to vyúčtujeme. Za druhé sa zobudil Marek a má nejaké múdre reči na Marca, ten to rieši po svojom, dal mu dve čapy po chrbte a už sú ticho. Za tretie dnes sme prali, lebo už nemáme čisté veci. Rozvešali sme ich po provizórnych šnúrach, prišiel Miloš, použil ich ako podperu pri strate rovnováhy a už opäť nemáme čisté veci. Poďme radšej už spať. Dobrú noc! 

Praktické info

Klikni na mapu

Najprv k mape hore. Google Maps nechcú spolupracovať a stále mi dávajú len tú cestu ako správnu. My sme však použili iný trajekt. Išli sme z Igoumenitsa do Korfu(mesto), na mape som náš trajekt vyznačil červenou farbou.

Milos beach – tu sa jedná už fakt o turistiku. Prístupový lesný chodník je určite prudší ako cesta zo Štrbského plesa na Popradské 😀 a ešte si k tomu treba prirátať neskutočné teplo.
Čo sa týka samotnej pláže, je to taká škaredšia sestra Porto Katsiki s oveľa horším prístupom. Možno keby ideme najprv na Milos beach a potom na Porto Katsiki, tak by som tu písal, že Milos Beach je fakt super. Takto, ale už viem, že Porto Katsiki je krajšia pláž. Z pláže smerom na kopec bolo vidno vilové domy, ak sa nudíš a nemáš čo s peniazmi, môžeš skúsiť pozrieť, koľko tam stojí ubytovanie. Výhľady odtiaľ budú fakt pekné.

Karda Beach Camping je kemp na západnej strane Korfu približne na úrovni Grécko-Albánskych hraníc. Ako spomínam vyššie, koncom augusta bol už takmer prázdny. Okrem miest pre karavany a stany, tam majú aj bungalovy na ubytovanie. V kempe je aj malý obchod, my sme radšej chodili do obchodu, ktorý bol von z kempu, cez cestu doľava a približne 50m .

About Post Author

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *