Rozhladne na Slovensku – Rozhladňa Divinka

Najlepší výhľad na okolie je z vtáčej perspektívy. Keďže človek nevie lietať, rozhodol sa stavať rozhľadne, ktoré tiež ponúkajú úžasné výhľady na okolie. Na Slovensku máme veľa rozhľadní a nové neustále pribúdajú. Veľa z nich som navštívil, či už s kamošmi alebo s Ivkou. Preto som sa rozhodol napísať o každej rozhľadni, ktorú som navštívil krátky článok. Ako bonus som pridal aj vlastné hodnotenie (0-najhoršie, 10-najlepšie).

Vieš, kde sa nachádza Divinka? Nie? Nevadí, po prečítaní tohto článku to už budeš vedieť a možno si práve túto rozhľadňu zaznačíš, ako svoj najbližší cieľ.

Rozhľadňa Divinka
Rozhľadňa Divinka

Rozhľadňa Divinka je drevená vyhliadka postavená na Malom vrchu (súčasť Veľkého vrchu) nad obcou Divinka. Z obce vedie ku rozhľadni náučný chodník, avšak prístupových možností je viacero. My sme vyskúšali náučný chodník a aj trasu z časti Lalinok, obidve prístupové trasy trvajú približne 35-45 minút.

Rozhľadňa so svojou výškou 19 metrov, nepatrí medzi najvyššie na Slovensku, ale napriek tomu ponúka pekný kruhový výhľad. Z vyhliadkovej plošiny je možné pozorovať Hričovskú priehradu, mesto Žilina a tiež Malú Fatra alebo aj Strážovské vrchy.

V okolí rozhľadne môžeme nájsť drevené posedenie a na prístupovom náučnom chodníku aj altánok. Ľahká dostupnosť a príjemné prostredie robia z tejto rozhľadne obľúbený vychádzkový cieľ pre rodiny s deťmi.

Panoráma z rozhľadne Divinka
Panoráma z rozhľadne Divinka

Moje hodnotenie – 5 bodov

Rozhodol som sa udeliť presne polovicu bodov, pretože rozhľadňa Divinka naozaj ničím nekazí dojem. Prístupové možnosti sú fajn, vzhľad rozhľadne taktiež a samozrejme aj výhľad je pekný. Ale na druhej strane to ani nie je rozhľadňa, ktorú by som cestoval navštíviť z iného kúta Slovenska.

Takže, ak si z Divinky a okolia, tak rozhodne odporúčam si jeden víkend nájsť čas sem vybehnúť. Alebo ak aj nie si z okolia, ale máš cestu napríklad do 5 kilometrov vzdialenej Žiliny a máš hodinu čas, tak tento článok môžeš brať ako inšpiráciu na využitie tohto času.

About Post Author

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *