Rozhladne na Slovensku – Rozhladňa Kamzík

Najlepší výhľad na okolie je z vtáčej perspektívy. Keďže človek nevie lietať, rozhodol sa stavať rozhľadne, ktoré tiež ponúkajú úžasné výhľady na okolie. Na Slovensku máme veľa rozhľadní a nové neustále pribúdajú. Veľa z nich som navštívil, či už s kamošmi alebo s Ivkou. Preto som sa rozhodol napísať o každej rozhľadni, ktorú som navštívil krátky článok. Ako bonus som pridal aj vlastné hodnotenie (0-najhoršie, 10-najlepšie).

Naše hlavné mesto má tiež svoju rozhľadňu, ktorá sa nachádza neďaleko známej televíznej veže Kamzík na lúke nazývanej Americké námestie.

  • Kraj: Bratislavský
  • Obec: Bratislava
  • Pohorie: Malé Karpaty
  • Výška: 15 metrov
  • Naše hodnotenie:
  • Ivka – 6 bodov
  • Miky – 5 bodov
  • Mapa našej trasy
Rozhľadňa Kamzík

Začíname na západnom Slovensku v našom hlavnom meste. Nad Bratislavou sa týči známa televízna veža na vrchu Kamzík. Nedaľeko nej sa nachádza aj rozhľadňa, ktorú si v nasledujúcich riadkoch opíšeme.

Prostredníctvom MHD sme sa odviezli na zastávku Koliba, kde začíname našu prechádzku. Cestu nám ukazuje zelená turistická značka, ktorá nás sprevádza až po oblasť Kamzík-lúka. Odtiaľto pokračujeme po najznámejšej turistickej trase na slovensku – Cesta hrdinov SNP (červená značka) až po rozhľadňu. Táto trasa vedie naprieč celým Slovenskom, začína na východe v Duklianskom priesmyku a končí na hrade Devín. Jej dĺžka je približne 750 kilometrov, my po nej absolvujeme len niečo viac ako jeden kilometer. Po pár metroch obchádzame televíznu vežu, neďaleko nej sa nachádza aj najvyšší bod tohto 439 metrov vysokého kopca. Od tohto bodu cesta už pomaly klesá až po rozhľadňu. Celá prechádzka nám trvala približne hodinu a už sa pred nami objavuje lúka, ktorá sa volá Americké námestie a stojí na nej náš dnešný cieľ, rozhľadňa na Kamzíku.

Samotná rozhľadňa má drevenú konštrukciu a poskytuje výhľad ponad stromy na naše hlavné mesto – Bratislavu. Je to ideálna voľba na víkendovú prechádzku s deťmi do prírody. Celá trasa je nenáročná a odmení pekným výhľadom. Odporúčame si zobrať aj deku a nejaké jedlo na oddychový piknik, prípadne v okolí rozhľadne sa nachádza aj posedenie.

Názov rozhľadne sme na internete našli ako Rozhľadňa na Kamzíku, čo však nie je úplne pravda. V skutočnosti sa rozhľadňa nachádza približne o 60 výškových metrov nižšie ako samotný vrchol.

Výhľad na časť Bratislavy

Moje hodnotenie – 5 bodov

Zvolil som priemerné hodnotenie, pretože rozhľadňa je podľa mňa dosť nízka a tak okolité stromy bránia lepšiemu výhľadu. Avšak stále považujem toto miesto za výbornú voľbu na výlet pre Bratislavčanov, ktorí si chcú na chvíľu oddýchnuť od ruchu mesta.

Podľa mňa výborné miesto najmä pre rodinný s deťmi. Ak hľadáte poriadnu túru, tak tu ju určite nenájdete. Naopak, ak hľadáte len relax, tak sem určite zavítajte.

About Post Author

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *