Rimini – plážová destinácia s historickým centrom

Rimini je mesto so 140 000 obyvateľmi na pobreží Jadranského mora v Taliansku. V jeho okolí sa tiahne 20 km dlhá piesočnatá pláž, vďaka ktorej sa jedná o najobľúbenejšie letovisko pri Jadranskom mori pre domácich.

Ako sa dostať do Rimini?

Reálne sa oplatí zvažovať pravdepodobne 3 možnosti:

 1. Letecky priamo do Rimini (Federico Fellini International Airport). Najvýhodnejšie letecké spojenia pre Slovákov ponúkajú Viedeň, Budapešť alebo Krakow. Zo všetkých 3 letísk lieta priamo do Rimini spoločnosť Ryanair.
 2. Letecky do Bologne, odtiaľ vlakom alebo autobusom do Rimini. Nenašli ste lacné letenky priamo do Rimini? Nevadí. Odporúčame zvážiť aj alternatívnu trasu do Bologne, kam lietajú Ryanair aj Wizz Air. Vlakových spojení medzi Bolognou a Rimini je veľa a dajú sa rozdeliť do 2 kategórií: klasické (cena: 11 – 16 € / čas cca 1h 30m), rýchlovlaky (cena: 27 – 31 € / čas cca 1h). Na cestu autobusom sa dajú využiť dve spoločnosti: Air Italy Shuttle (cena: 25 € / čas cca 1h 30m), FlixBus (cena: 13-18 € / čas cca 1,5-2h).
 3. Autom. Rimini sa nachádza v strednej časti Talianska, cesta sem z Bratislavy zaberie približne 10 hodín.

Kde sa ubytovať v Rimini?

Nájsť ubytovanie v Rimini je jedna z najjednoduchších vecí, pretože sa tu doslova nachádza hotel na hoteli. Čo sa týka cien za ubytovanie, tak podľa nás sú prijateľné. Zjednodušene povedané, čím bližšie k pláži a k maríne v Rimini, tým vyššia cena. V lacnejších hoteloch si treba dať pozor na to, že často býva WC súčasťou sprchového kútu, čo môže niekomu prekážať.

My sme bývali v Hotel Ramona Rimini v mestskej časti Rivazzura. Ubytovanie sa nachádza v tichšej uličke asi 5 minút od pláže. Hodnotíme ho na 9 bodov z 10 a môžeme len odporúčať pre turistov, ktorí nepotrebujú luxusný hotel.

Čo sa oplatí vidieť v Rimini?

História

Rimini nás prekvapilo svojím pekným historickým centrom, kde sa oplatí ísť raz prejsť. V historickom centre sa okrem iného nachádza:

 • Kostol Malatestiano z 13. storočia
 • Piazza Cavour – námestie obklopené viacerými historickými budovami ako Palazzo Garampi, Palazzo del Podestà alebo Teatro Amintore Galli
 • Castel Sismondo – stredoveký hrad
 • Ponte di Tiberio – rímsky most
 • Arco di Augusto – víťazný oblúk
Arco di Augusto
Piazza Cavour
Castel Sismondo
Ponte di Tiberio

Plážová časť

Keďže sa jedná o letovisko, tak sa samozrejme väčšina dovolenkárov vydáva na rozľahlú 20 km dlhú piesočnatú pláž. Takmer celá pláž je posiata lehátkami a slnečníkmi, ktoré sú spoplatnené. Samotný vstup je však voľný a ten, komu stačí osuška, tak si môže ľahnúť kdekoľvek ku moru. Rimini je obľúbená destinácia najmä pre dôchodcov a rodiny s malými deťmi. Je to pravdepodobne aj vďaka tomu, že vstup do mora je naozaj plytký a až vo väčšej vzdialenosti od brehu sa dá plávať (My sme tu boli počas júna a v hlbšej vode boli žiaľ medúzy).

Pláž je výborná voľba aj na večerné prechádzky, kde sa dá voľne prejsť celé pobrežie. V severnej časti Rimini (v okolí prístavu) sa nachádza Molo di Levante Capitan Giulietti – pekné mólo z kameňov, ktoré sa rozvetvuje na 2 časti – jedná končí malým majákom, druhá pamätníkom. Pri móle nájdete aj jednu z modernejších atrakcií – ruské koleso La Ruota Panoramica, ktoré premáva aj v noci a je pekne osvetlené. Neďaleko stojí ešte jedná pekná budova a tou je Grand Hotel Rimini.

Fotka z Parco del mare sea wellness park
Molo di Levante Capitan Giulietti

Najbližšie ulice k pláži sú plné reštaurácií, obchodov a tiež ľudí 😀 Tou najhlavnejšou ulicou je Viale Regina Elena, ktorá sa na juhu mení na Viale Regina Margherita (reálne sa jedná o 1 ulicu predelenú kruhovým objazdom). Na tejto ulici sú reštaurácie, ktoré ponúkajú všetko možné nielen talianske jedlo – pizza, cestoviny, morské plody, burgre, …). Pre inšpiráciu my sme navštívili tieto reštaurácie a občerstvenia: Fabbrica della piada, Joker, Jimmis | Burger, Poker – Ristorante Pizzeria, Ristorante – Pizzeria – Piadineria Brooklyn

Ďalšie zaujímavé miesta

Miesta, ktoré sú v rôznych bedekroch o Rimini, ale my sme ich nenavštívili:

 • Italia in Miniatura (severná časť Rimini) – tématický lunapark so zmenšenými modelmi známych talianskych a európskych stavieb
 • Il Faro di Rimini – maják blízko prístavu
 • Fiabilandia – zábavný park pre menšie deti

Doprava po Rimini

Večerné prechádzky majú samozrejme svoje čaro a my sme takto nachodili niekoľko kilometrov, ale cez deň sa oplatí využiť verejnú dopravu. Najdôležitejšie linky sú č.11(juh od maríny) a č.4(sever od maríny). Obe linky obhospodarujú svoju časť pobrežia a následne smerujú na vlakovú stanicu. Lístky sa dajú kúpiť v trafikách (1,5€ / 90 min.) alebo priamo v stroji v autobuse (2€ / 60 min.). Uvedené ceny sú pre základnú tarifu, ak bývate veľmi ďaleko od centra cena je vyššia. Na obrázku nižšie je trasa linky č.11. Zóny 900 a 951 patria pod základnú tarifu, zóna 910 tam už nepatrí.

Jednodňové výlety z Rimini

San Maríno – jeden z najmenších štátov nielen Európy, ale aj celého sveta. Jeho historické kopcovité centrum leží približne 50 minút autobusom z centra Rimini.

Bologna – hlavné mesto regiónu Emilia-Romagna (v ňom leží aj Rimini). Jedná sa o jedno z najkrajších historických talianskych miest. Cesta vlakom zaberie asi 1 hodinu a 30 minút.

Ancona – významné prístavné mesto s katedrálou Basilica of Saint Cyriacus

Miestne cestovky ponúkajú výlety aj do miest ako Florencia, Benátky alebo Bari. Z nášho pohľadu sa však už jedná o zbytočne vzdialené miesta, kam sa dá navyše lacno letieť z Viedne alebo Budapešti.

San Maríno

Naše pocity z Rimini

V Rimini sme strávili celkovo 5 dní (4 noci) a boli sme milo prekvapení. Na začiatok je potrebné na rovinu priznať, že sa jedná o destináciu pre staršie ročníky alebo malé deti. Ľudia vyhľadávajúci moderné párty by sa v Rimini nudili. Ceny v reštauráciach a obchodoch, či ubytovanie sú lacnejšie ako inde v Taliansku (Zvlášť oproti nášmu poslednému výletu do Bergama a Milána). Rozľahlá pláž je vhodná na celodenné použitie – kúpanie v mori / opaľovanie sa a tiež na večerné prechádzky.

O historickom centre sme si informácie dopredu nehľadali, preto nás milo prekvapilo (Stačí si naň vyčleniť jeden večer). Z výletov sme sa rozhodli navštíviť San Maríno – o ňom však viac v osobitnom článku.

Ďalšie články z našej dovolenky v Rimini

Hneď ako vyjde nový článok, tak ho tu prelinkujeme:

 • San Maríno (výlet)
 • Celkové zhrnutie a finančný plán dovolenky

About Post Author

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 komentáre “Rimini – plážová destinácia s historickým centrom”