Letná dovolenka v Rimini – finančný plán

Tohtoročnú dovolenku sme sa rozhodli stráviť v Taliansku. Konkrétne v termíne 20.06.2022 – 24.06.2022 sme navštívili Rimini a jeho okolie. Z tejto dovolenky nájdete na našej stránke 2 články, kde sa dozviete všetko potrebné o Rimini a San Maríne:

V tomto článku uvedieme krátke zhrnutie dovolenky s našimi postrehmi a tipmi, ale najmä predstavíme náš finančný plán – Koľko nás táto dovolenka stála.

Krátke zhrnutie dovolenky

Rimini je talianske mesto ležiace na pobreží Jadranského mora. Nachádza sa podobne južne (na podobnej rovnobežke) ako chorvátsky Zadar. Okolím Rimini sa tiahne piesková pláž o dĺžke 20 kilometrov s pozvoľným vstupom do mora.

Po absolvovaní našej dovolenky odporúčame toto letovisko rodinám s deťmi alebo starším ľudom. Ulice Rimini lemuje nespočetné množstvo obchodov a reštaurácii, moderné diskokluby by ste tu však hľadali márne. Rimini disponuje okrem nekonečnej pláže aj pekným historickým centrom, na ktoré sa oplatí vyhradiť si aspoň pol dňa. Z výletov sa určite oplatí ísť na 1 deň do neďalekého San Marína.

My hodnotíme túto dovolenku určite kladne. Páčili sa nám večerné prechádzky po rušných uliciach alebo po pláži tesne popri mori. Ubytovanie (názov a odkaz uvedené nižšie) bolo super v pomere ceny a kvality. Celkovo je oblasť Rimini omnoho lacnejšia ako napríklad Bergamo, Miláno alebo Rím.

Koľko nás stála 5-dňová dovolenka v Rimini?

Cestovali sme dvaja, čiže všetky sumy sú uvedené na 2 osoby. Na konci článku sme výslednú sumu podelili a vyšla nám približná cena na 1 osobu. Na cestách sa snažíme nemíňať zbytočne veľa, na druhej strane nejaké to dobré talianske jedlo sme si museli dať 🙂

Letenky: 100€ (1x 10kg Cabin bag)

Ubytovanie: 189€ na 4 noci (Link na Hotel Ramona Rimini – raňajky v cene)

Strava: celkovo 172,50€

Doprava: celkovo 59,60€

  • Autobus BA – Schwechat: 16,80€
  • Autobus Schwechat – BA: 15,80€
  • MHD Rivazzura – Rimini Centrum: 3€
  • Autobus: Rimini – San Marino (spiatočné lístky): 24€

Suveníry: 26€

SPOLU: 547,10€ pre 2 osoby => 273,55€ pre 1 osobu.

About Post Author

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *