Absolvovali sme dlhšiu prechádzku ku Chate pri Zelenom plese, ktorú mnohí považujú z najkrajšiu chatu v Tatrách. Od chaty sme ešte vybehli ku Veľkému Bielemu plesu, ktoré ponúka nezabudnuteľné panorámy na prelome Vysokých a Belianskych Tatier.
Yearly Archives: 2020
Každý pozná najznámejšie kopce Malej Fatry, z ktorých väčšina sa nachádza v Krivánskej časti. Avšak Malá Fatra má aj druhú časť – Lúčanskú Fatru, ktorá je rovnako pôsobivá a taktiež poskytuje peknú hrebeňovku, z ktorej sme jeden úsek prešli aj my.
Nie každý vrchol musí mať závratnú výšku, aby pôsobil dominantne. Masív vrchu Šíp (1.170 m n. m.) týčiaci sa nad obcami Stankovany a Kraľovany tak pôsobí, aj keď nepatrí medzi najvyššie vrcholy na Slovensku. Je ľahko rozoznateľný najmä vďaka vysokému krížu stojacemu na vrchole Zadného Šípu.
Dnes to nebudú ani Tatry, ani Malá Fatra a ani Kysuce. V tomto článku si prečítaš viac o túre na vrch Strážov, ktorý je s nadmorskou výškou 1.213 metrov najvyšším vrcholom Strážovských vrchov.
Nie vždy je potrebná na vyvetranie hlavy veľká túra, niekedy pomôže aj ľahká prechádzka v prírode. Tento víkend sme sa preto rozhodli pre jednoduchú trasu. Hlavným cieľom je symbolický cintorín pri Popradskom plese.
Síce sme mierne premrzli, ale predsa sme spokojní dorazili na najvyššie položenú chatu v Malej Fatre s celoročnou prevádzkou – chatu pod Chlebom (1.423 m n. m.).
Vybrali sme sa na slovensko-poľské pohraničie na najvyšší vrchol Oravských Beskýd – Babia hora. Prvýkrát sme mali možnosť vidieť takmer celé Tatry ako na dlani a z úplne iného pohľadu.
Konečne sme sa dostali aj do Nízkych Tatier na poriadnu turistiku. Chopok, Ďumbier, ale aj Dereše patria medzi najznámejšie kopce na Slovensku a poskytujú naozaj úžasné výhľady na všetky svetové strany!